دوربین مدار بسته


دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته و خرید انواع دوربین مداربسته با شرکت سفیر قرن

جهت سفارش ، مشاوره و اطلاعات قیمت مدل های مختلف دوربین مدار بسته با ما تماس بگیرید.

دوربين مدار بسته چيست؟

معناي لغوي دوربين مدار بسته يا closet circuit television (CCTV) جعبه جادويي مدار بسته مي‌باشد. اولين بار دوربين مدار بسته 43 سال پيش در اماکن عمومي آمريکا رونمايي شد به اين دليل که نصب دوربين مدار بسته ارزان و راحتتر نسبت به بکارگيري نيروهاي پليس براي جرايم مي‌باشد، پس از آن به تدريج در سراسر دنيا مشاغل و حرفه‌هاي ديگر براي امنيت و کنترل بيشتر از آن استفاده کردند.

دوربین مداربسته |نصب دوربین مداربسته

نصب دوربين مداربسته

مهمترين ويژگي استفاده از دوربين‌هاي مدار بسته در سيستم‌هاي امنيتي و حفاظتي است همچنين امروزه در جلوگيري از ارتکاب جرايم بيشترين کاربرد را دارد مثلا در اکثر کشورهاي جهان براي کنترل ترافيک وسايل نقليه و شناسايي جرايم رانندگي از نصب دوربين مدار بسته استفاده مي‌شود؛ اما داراي کاربردهاي ديگري مانند کاربردهاي پليسي، نظامي، فضايي، صنعتي، کنترل ترافيک، ارتباطات ويديويي و تصوير برداري نامحسوس مي‌باشند. در کارخانجات صنعتي با استفاده از دوربين‌هاي اسکن خط توليد و دوربين‌هاي حرارتي کارهايي که حضور انسان در آن خطرناک است را مي‌توان کنترل کرد. همچنين در نقل و انتقالات عمومي مثل اتوبوس و مترو براي کنترل درب ورود و خروج از دوربين مداربسته استفاده مي‌شود.

انواع دوربین مداربسته | ویژگی های دوربین مداربسته

مزایای دوربین مداربسته

سيستم نظارت تصويري دوربين مداربسته داراي مزاياي زيادي در هنگام وقوع جرم و يافتن مجرمين مي‌باشد. بنابراين استفاده از دوربين‌ها روزبه‌روز پررنگ‌تر شده و با استقبال بيشتري روبه‌رو مي‌شود. به طور کلي مزاياي نصب دوربين مدار بسته براي ترساندن مجرمين و جلوگيري از سرقت، افزايش بهره‌وري نيروي کار با نظارت دوربين‌ها، مديريت از راه دور فضاها و تأسيسات مختلف، شناسايي عادات مشتريان و بهينه سازي مسيرهاي تردد در فروشگاه ها، آرامش خاطر و ايجاد پرستيژ کاري براي نظارت منزل يا محل کار از راه دور مؤثر مي‌باشند.

دوربین های مداربسته | سیستم های دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته

دوربين‌هاي مدار بسته داراي انواع مختلفي از نظر نوع سيگنال، شکل ظاهري و کاربرد متناظر، قاب و پوشش مي‌باشند. از نظر نوع سيگنال به 3 نوع آنالوگ، دوربين‌هاي آي‌پي تحت شبکه و دوربين‌هاي دومنظوره تقسيم مي‌شوند؛

از نظر شکل ظاهري و کاربرد متناظر به دوربين‌هاي :

  • دام
  • صنعتي
  • مينياتوري
  • مادون قرمز
  • اسپيد دام

تقسيم مي‌شوند و از نظر قاب و پوشش به دوربين‌هاي ضد آب قاب بزرگ، دوربين‌هاي مخفي و دوربين‌هاي قاب فانتزي تقسيم مي‌شوند.

دسته بندی های دوربین مدار بسته